لیست وسایل ساک بیمارستان نوزاد و مادر برای زایمان

لیست وسایل ساک بیمارستان نوزاد و مادر

لیست وسایل ساک بیمارستان نوزاد و مادر برای زایمان

5
(29)

احتمالاً شما هم با نزدیک شدن به ماه‌های پایانی بارداری خود، ذوق و شوق زیادی برای بستن ساک زایمان پیدا می‌کنید. اما باید بدانید زایمان در بیمارستان مانند خرید سیسمونی سرگرم‌کننده و دلچسب نیست. چرا که احتمالاً شما حداقل یک روز (برای زایمان طبیعی) یا دو الی چهار روز (برای زایمان سزارین) و گاهی اوقات بیشتر نیز باید در بیمارستان بمانید. ما پس لازم است بدانید وسایل مورد نیاز ساک بیمارستان نوزاد چیست؟

همانطور که خرید سیسمونی را به کمک یک چک لیست سیسمونی انجام دادید؛ برای جمع‌آوری لوازم ساک بیمارستان نوزاد نیز بهتر است از یک لیست وسایل لازم برای ساک بیمارستان استفاده کنید. در ادامه این مطلب، ما یک لیست کامل از وسایل ساک بیمارستان نوزاد و ساک زایمان مادر برایتان آماده کرده‌ایم تا بخوبی با محتویات لازم برای ساک لوازم نوزاد و مادر آشنا شوید.

راهنمای مطالعه مقاله
بهترین زمان تهیه وسایل ساک بیمارستان
بهترین زمان تهیه وسایل ساک بیمارستان
خرید لوازم ساک بیمارستان نوزاد
خرید لوازم ساک بیمارستان نوزاد

زمان خرید وسایل ساک بیمارستان نوزاد

طبق بررسی‌های انجام شده، تقریباً از هر ۲۰ نفر فقط ۱ نوزاد در زمان پیش‌بینی شده به دنیا می‌آید. این یعنی ممکن است نوزاد شما چند هفته بعد از تاریخ مورد انتظار و یا چند هفته قبل به دنیا بیاید. بنابراین بهتر است ۳ الی ۴ هفته قبل از تاریخ پیش‌بینی شده، وسایل ساک بیمارستان نوزاد خود را آماده کنید تا اگر کودک شما تصمیم گرفته بود که زودتر به دنیا بیاید، از آمدن او غافل‌گیر نشوید!

چرا از لینورا سیسمونی بخریم؟

همچنین اگر متوجه نشانه‌هایی شده‌اید که احتمال می‌دهید نوزادتان زودرس باشد، بهتر است لوازم ساک بیمارستان را زودتر آماده کنید.

بهتر است چند هفته قبل از تاریخ پیش‌بینی شده، ساک بیمارستان نوزاد را آماده کنید تا غافل‌گیر نشوید!

وسایل لازم برای ساک بیمارستان نوزاد
وسایل لازم برای ساک بیمارستان نوزاد
لوازم مورد نیاز نوزاد در بیمارستان
لوازم مورد نیاز نوزاد در بیمارستان

لیست وسایل لازم برای ساک بیمارستان نوزاد

نوزاد شما پس از تولد به وسایلی نیاز دارد که بهتر است در ساک زایمان و یا ساک بیمارستان نوزاد خود داشته باشید. برای اینکه بتوانید تمامی وسایل مورد نیاز ساک بیمارستان نوزاد خود را تهیه کنید تا چیزی از قلم نیافتد، به یک لیست لوازم ساک نوزاد احتیاج دارید. البته نیازی به نگرانی نیست، چون ما در ادامه مطلب برای شما یک لیست وسایل مورد نیاز مادر و نوزاد در بیمارستان آماده کرده‌ایم، که می‌توانید آن را یادداشت کنید:

البته بعضی از این لوازم مورد نیاز نوزاد در بیمارستان را ممکن است خود بیمارستانی که در آن زایمان می‌کنید در اختیارتان قرار دهد. پس بهتر است ابتدا از آن‌ها سوال بپرسید تا هزینه اضافی برای خرید وسایل ساک بیمارستان نوزاد خود پرداخت نکنید.

مدارک لازم برای زایمان در بیمارستان
مدارک لازم برای زایمان در بیمارستان
مدارک لازم برای تولد نوزاد در بیمارستان
مدارک لازم برای تولد نوزاد در بیمارستان

مدارک مورد نیاز برای تولد نوزاد در بیمارستان

علاوه‌بر لوازم ساک نوزاد برای بیمارستان، شما برای پذیرش در بیمارستان به یک سری مدارک نیز نیاز دارید، که بهتر است در زمان مراجعه به بیمارستان آن‌ها را همراه خود داشته باشید. این مدارک شامل موارد زیر است:

ساک لوازم مادر در بیمارستان
ساک لوازم مادر در بیمارستان
وسایل مورد نیاز مادر در بیمارستان
وسایل مورد نیاز مادر در بیمارستان

لیست وسایل لازم برای مادر در بیمارستان

موقع زایمان در بیمارستان، شما نیز مانند نوزادتان به لوازمی نیاز دارید که بتوانید بخوبی از خودتان مراقبت کنید. ما یک لیست از وسایل مورد نیاز مادر در بیمارستان برایتان آماده کرده‌ایم که می‌توانید از آن برای آماده کردن ساک زایمان خود استفاده کنید. اما اگر قصد دارید که در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید، بهتر است از بیمارستان خود بپرسید که چه لوازمی را در زمان زایمان در اختیار مادران قرار می‌دهد و آن وسایل را از لیست ساک زایمان بیمارستان خود حذف کنید. وسایل لازم برای ساک زایمان مادر در بیمارستان شامل موارد زیر است:

وسایل لازم برای زایمان در بیمارستان
وسایل لازم برای زایمان در بیمارستان
لوازم مورد نیاز برای زایمان در بیمارستان
لوازم مورد نیاز برای زایمان در بیمارستان

وسایل مورد نیاز برای زایمان در بیمارستان

بعضی از وسایل برای زایمان در بیمارستان ضروری هستند و مادر بدون آن‌ها نمی‌تواند از بیمارستان پذیرش بگیرد و بستری شود، که بالاتر نیز به آن‌ها اشاره کردیم. اما وسایل لازم برای زایمان در بیمارستان متناسب با نوع زایمان شما ممکن است تفاوت‌هایی داشته باشد. پس اگر می‌خواهید بدانید چه لوازمی برای زایمان طبیعی و یا سزارین در بیمارستان لازم است، ادامه مطلب را بخوانید.

وسایل لازم برای زایمان طبیعی
وسایل لازم برای زایمان طبیعی

وسایل لازم برای زایمان طبیعی در بیمارستان

همانطور که گفتیم محتویات ساک زایمان مادر وابسته به نوع زایمان کمی متفاوت است. اگر تصمیم به زایمان طبیعی دارید، لازم است هنگام آماده کردن ساک زایمان برای بیمارستان، وسایل لازم برای زایمان طبیعی را نیز در نظر بگیرید. لوازم زیر به شما در روند زایمان طبیعی در بیمارستان کمک می‌کنند:

بهترین برندهای سیسمونی در لینورا
وسایل لازم برای زایمان سزارین
وسایل لازم برای زایمان سزارین

وسایل لازم برای زایمان سزارین در بیمارستان

در صورتی که از قبل برای زایمان سزارین برنامه‌ریزی کرده‌اید، بهتر است موارد ضروری دیگری را نیز به ساک زایمان بیمارستان خود اضافه کنید تا در زمان زایمان سزارین بتوانید از این وسایل استفاده کنید. در ادامه وسایل لازم برای زایمان سزارین در بیمارستان را به شما معرفی کرده‌ایم:

لوازمی که بیمارستان برای زایمان میده
لوازمی که بیمارستان برای زایمان میده
وسایل بیمارستان برای زایمان
وسایل بیمارستان برای زایمان

وسایلی که بیمارستان برای زایمان می‌دهد!

سعی کنید در زمان تهیه لوازم ساک بیمارستان نوزاد و یا ساک زایمان دچار وسواس نشوید. حتی اگر هیچ وسیله‌ای برای مراقبت از خود و نوزادتان آماده نکرده باشید، بیمارستان می‌تواند نیازهای اولیه شما را تامین کند. البته امکاناتی که هر بیمارستان ارائه می‌دهد متفاوت است.

برای اطمینان خاطر بیشتر، از بیمارستان مدنظر بپرسید که چه وسایلی را برای زایمان در اختیارتان قرار می‌دهند. حتی می‌توانید از آن بیمارستان بازدید کنید تا بدانید که در زمان زایمان باید چه انتظاری داشته باشید. اما بطور معمول بیمارستان‌ها وسایل زیر را برای مادرها فراهم می‌کنند:

وسایلی که بیمارستان معمولاً برای نوزادان می‌دهد نیز شامل موارد زیر است:

وسایل لازم برای همراه در بیمارستان
وسایل لازم برای همراه در بیمارستان
لوازم مورد نیاز همراه مادر در بیمارستان
لوازم مورد نیاز همراه مادر در بیمارستان

وسایل مورد نیاز برای همراه زائو در بیمارستان

کسی که قرار است شما را در زمان زایمان در بیمارستان همراهی کند، احتمالاً ساعات طولانی را در کنار شما سپری خواهد کرد. پس اون نیز مانند شما، نیاز به وسایلی دارد که در این مدت بتواند نیازهای شخصی‌اش را برطرف کرده و خود را سرگرم کند. در ادامه، تعدادی از این وسایل را نام بردیم:

البته در مورد دوربین عکاسی و فیلم‌برداری لازم است که قبل از زایمان از بیمارستان پرس‌وجو کرده باشید، چرا که بسیاری از بیمارستان‌ها اجازه عکاسی و فیلم‌برداری نمی‌دهند. اما در صورتی که این مورد امکان‌پذیر بود، می‌توانید از همراه خود درخواست کنید که این لحظات خاطره‌انگیز را ثبت کند.

لوازم ممنوعه ساک بیمارستان نوزاد
لوازم ممنوعه ساک بیمارستان نوزاد
وسایلی که نباید در ساک زایمان بذاریم
وسایلی که نباید در ساک زایمان بذاریم

وسایلی که نباید برای زایمان به بیمارستان برد!

همانطور که باید وسایل لازم ساک بیمارستان نوزاد را بشناسید، وسایلی نیز هستند که نباید برای زایمان به بیمارستان ببرید. در واقع به همراه داشتن این وسایل در زمان مراجعه به بیمارستان ممنوع است. اگر این لوازم را به همراه داشته باشید، ممکن است توسط پرسنل بیمارستان تا زمان ترخیص شما، ضبط شود. پس سعی کنید وسایل زیر را در ساک بیمارستان خود نگذارید:

البته ممکن است بیمارستان زایمان شما حساسیتی روی این موارد نداشته باشد، ولی بهتر است از به همراه داشتن این وسایل خودداری کنید.

خرید وسایل ساک بیمارستان نوزاد
خرید وسایل ساک بیمارستان نوزاد
خرید وسایل مورد نیاز نوزاد در بیمارستان
خرید وسایل مورد نیاز نوزاد در بیمارستان

خرید وسایل مورد نیاز نوزاد برای بیمارستان

اگر هنوز نمی‌دانید که باید وسایل لازم برای ساک بیمارستان نوزادتان را از کجا تهیه کنید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا نگاهی به سایت لینورا بیاندازید و لوازم ساک زایمان مورد نیازتان را جستجو کنید تا بتوانید به سادگی از قیمت هرکدام از آن‌ها مطلع شوید.

لینورا یک فروشگاه اینترنتی سیسمونی است که شما می‌توانید تمامی لوازم ضروری ساک بیمارستان نوزاد خود را براحتی و بصورت آنلاین داخل سایت سفارش دهید. تمامی محصولات در لینورا دارای ضمانت اصالت هستند و برای اطمینان خاطر بیشتر شما تا ۷ روز ضمانت بازگشت دارند. ما همچنین شرایط ارسال رایگان و سریع به سراسر کشور هم داریم و تلاش می‌کنیم تا بتوانیم خرید سیسمونی را برای شما لذت‌بخش‌تر کنیم.

منابع:
پرسش‌های پرتکرار

وسایل ساک بیمارستان نوزاد شامل ست لباس بیمارستانی، لباس زیردکمه (بادی)، سرهمی، شلوار، پوشک بچه، دستمال خشک‌کن، شیشه شیر، پتو دورپیچ (قنداق)، دستمال مرطوب، کریر یا ساک حمل نوزاد و… می‌شود که بصورت کامل‌تر در این مقاله به آن‌ها اشاره کرده‌ایم.

وسایل لازم برای مادر در بیمارستان شامل لباس گشاد و راحت، روپوش، دمپایی، لباس جلوباز، حوله، لباس خواب، جوراب، لوازم بهداشت شخصی (مسواک)، کرم ضدترک بارداری، کرم شقاق سینه، سوتین شیردهی، پد سینه و… می‌شود که جزئیات بیشتر آن را می‌توانید در این مطلب بخوانید.

وسایل مورد نیاز برای زایمان در بیمارستان با توجه به نوع زایمان شما شاید تفاوت داشته باشد. اما بطور کلی بهتر است تعدادی لباس زیر، پیراهن یا لباس بلند، شکم‌بند، مُلَیّن برای رفع یبوست، توپ زایمان یا بارداری، لوسیون یا روغن ماساژ، کتاب یا مجله (سرگرمی) و… به همراه ساک زایمان خود داشته باشید.

بنظرت این مقاله چطور بود؟

(با ستاره‌ها به ما امتیاز بده)

میانگین امتیاز: 5 / 5. تعداد رای‌ها: 29

اولین نفری باش که به ما امتیاز میده!

نظرات (14)

المیرا

ممنون که همه وسایل مورد نیاز ساک بیمارستان رو معرفی کردین من واقعاً بهش نیاز داشتم

  پشتیبانی لینورا

  المیراجان سلام! خوشحالیم که به کمک این مقاله تونستی با لوازم ساک بیمارستان آشنا بشی.

سهیلا

فکر نمیکردم لوازم ساک بیمارستان نوزاد انقدر مهم باشه ممنون بابت اطلاعات خوبتون

  پشتیبانی لینورا

  سهیلاجان سلام!‌ از اینکه تونستیم تو شناخت وسایل ساک بیمارستان بهت کمک کنیم خیلی خوشحالیم.

شقایق

مرسی که وسایل ساک بیمارستان رو معرفی کردین من خیلی استرس داشتم که یه موقع یه چیزی رو فراموش کنم و موقع زایمان نیازم بشه

  پشتیبانی لینورا

  شقایق‌جان سلام! خیلی خوشحالیم که با معرفی لوازم ساک بیمارستان تونستیم بهت کمک کنیم.

آوا

وای چقدر وسایل ساک بیمارستان نوزاد زیاده اینارو کجا جا بدیم 😂

  پشتیبانی لینورا

  آواجان سلام! بهتره قبل از هرکاری از بیمارستان محل زایمانت سوال کنی تا وسایل اضافی رو از ساک بیمارستان نوزادت حذف کنی. اینجوری یکم سبک‌تر و کم‌تر میشه 😅

مهشاد

سلام من برای ساک بیمارستان نوزاد اصلاً نمیدونستم چیا لازمه ممنون که کامل توضیح دادین

  پشتیبانی لینورا

  مهشادجان سلام! خیلی خوشحالیم که مقاله لوازم ساک بیمارستان نوزاد بهت کمک کرده و بابت پیامت ازت ممنونیم.

سروناز

سلام خسته نباشید واقعاً بیمارستان این وسایل ساک نوزاد که نوشتید رو میده؟

  پشتیبانی لینورا

  سرونازجان سلام! همونطور که داخل مقاله گفتیم معمولاً بیمارستان‌ها بخشی از این لوازم ساک بیمارستان رو در اختیارت قرار میدن. ولی برای اینکه خیالت راحت باشه، حتماً با بیمارستان خودت تماس بگیر و بپرس!

مهدیه

سلام ممنون که این لیست رو آماده کردین. یه سری از لوازم ساک بیمارستان رو من اصلاً بهشون فکر نکرده بودم با اینکه خیلی مهمن

  پشتیبانی لینورا

  مهدیه‌جان سلام! واقعاً خوشحالیم که این لیست تونسته برای تهیه لوازم ساک بیمارستان نوزاد بهت کمک کنه و بابت نظرت ازت ممنونیم.