راهنمای خرید سیسمونی نوزاد

جواب سوال‌هایی مثل: خرید سیسمونی رو از کجا شروع کنم؟ کِی بخرم؟ چی بخرم؟ و از کجا بخرم؟ رو اینجا پیدا کن!

راهنمای خرید سیسمونی نوزاد

جواب سوال‌هایی مثل: خرید سیسمونی رو از کجا شروع کنم؟ کِی بخرم؟ چی بخرم؟ و از کجا بخرم؟ رو اینجا پیدا کن!

سیسمونی چیست؟

یکی از رسوم بسیار قدیمی در ایران، رسم سیسمونی است. ولی واقعاً معنی سیسمونی چیست؟ یا تاریخچه سیسمونی به چه زمانی برمی‌گردد؟ اینکه تاریخچه رسم خرید سیسمونی در ایران به چه زمانی مربوط است دقیقاً مشخص نیست، ولی از جمله رسم سیسمونی می‎‌توان به تاسیانه برون و ویارانه اشاره کرد که در میان مردم برخی از شهرهای ایران شناخته شده است. در ادامه راهنمای خرید سیسمونی شما را با رسم و رسوم مختلف برگزاری مراسم سیسمونی یا همان جشن سیسمونی در ایران و جهان آشنا می‌کنیم و هر چیزی که لازم است برای خرید سیسمونی بدانید را به شما می‌گوییم.

آنچه در این مطلب می‌خوانید
مراسم سیسمونی نوزاد
مراسم سیسمونی نوزاد
جشن سیسمونی نوزاد
جشن سیسمونی نوزاد

آشنایی با مراسم سیسمونی در ایران

مراسم سیسمونی که این روزها به جشن سیسمونی یا Baby Shower معروف شده است، در گذشته برای کمک به تازه عروس و دامادها جهت خرید وسایل و لباس‌های اولین فرزندشان برگزار می‌شد. در رسم و رسوم قدیمی، مطابق رسم خانواده عروس سیسمونی اولین فرزند دخترشان را تهیه می‌کردند و به منزل داماد می‌فرستادند و همچنین خانواده داماد برای صرف ناهار به خانه عروس دعوت می‌شدند. یکی از رسوم معروف که در کنار مراسم سیسمونی در برخی از شهرهای ایران برگزار می‌شد، تاسیانه برون و ویارانه بود که مردم اصفهان بخوبی با آن آشنایی دارند؛ به این گونه که در ماه‌های آخر بارداری غذایی آماده می‌کردند و با هدیه‌ای از جنس طلا به خانه دختر می‌رفتند.

البته که مراسم سیسمونی و لوازمی که امروزه برای جشن سیسمونی خریده می‌شود نیز مانند هر رسم و رسوم دیگری با توجه به شرایط زندگی کاملاً با گذشته فرق کرده و به مرور زمان دست‌خوش تغییراتی شده است.

آشنایی با مراسم سیسمونی در جهان

مراسم سیسمونی فقط مختص ایران نیست و در کشورهای مختلف به شکل‌های گوناگون برگزار می‌شود، اما معنی سیسمونی در تمام دنیا یک چیز است؛ وسایل نوزاد. در جشن سیسمونی در تمام دنیا معمولاً هدایایی برای کمک به مادر جدید داده می‌شود که ممکن است لباس نوزاد، بخشی از سیسمونی، اسباب‌بازی و یا پول باشد. اما هر کشوری رسم و رسوم خاص خودش را دارد، مثلاً در برخی از کشورها رسم خاصی بنام برش پارچه برای لباس نوزاد وجود دارد. و یا در بعضی دیگر رسم است تا برای نوزاد اول لباس دوخته شود. همچنین برگزاری مراسم جشن سیسمونی به همراه نوازندگی و رقص دوستان و آشنایان از جمله رسوم پرطرفدار جشن سیسمونی در کشورهای مختلف دنیا است.

نکاتی که قبل از خرید سیسمونی باید به آن‌ها توجه کنید:

۱- فضای منزلتان گنجایش چه وسایل سیسمونی را دارد و یا اگر مستاجر هستید، احتمال اسباب‌کشی از محل سکونت فعلی‌تان وجود دارد یا نه؟ آیا به فکر راحتی بیشتر در زمان حمل و نقل وسایل خود هستید؟

۱- از جنسیت نوزادتان مطلع هستید؟ آیا می‌دانید نوزاد شما دختر است یا پسر؟ بعضی از وسایل سیسمونی که قصد خرید آن‌ها را دارید ارتباط مستقیمی با جنسیت فرزند شما دارد که نباید به هیچ‌وجه از آن غافل شوید.

۳- توجه داشته باشید که نوزادتان در چه فصلی به دنیا می‌آید. فصلی که فرزندتان در آن به دنیا خواهد آمد از فصول گرم سال است و یا سرد؟ این موضوع در زمان خرید سیسمونی، بخصوص لباس نوزادی اهمیت بسیاری دارد.

۴- حداکثر توان مالی شما چقدر است؟ آیا بودجه مورد نیاز برای تهیه لوازم سیسمونی دلخواهتان را تخمین زده‌اید؟ ترجیحاً لوازمی را انتخاب کنید که متناسب با قدرت خرید شماست، تا در تهیه دیگر موارد با مشکل مواجه نشوید.

۵- آیا شرایط و امکان استفاده از برخی وسایل مانند سرویس خواب، کالسکه و کریر و… را دارید؟ مثلاً اگر اتاق خواب کوچکی دارید که فضای زیادی ندارد، شاید لازم باشد از خرید لوازمی که کاربرد آنچنانی ندارند ولی جاگیر هستند، صرف نظر کنید.

۶- یک چک لیست سیسمونی برای خودتان آماده کنید و داخل آن تمامی لوازم مورد نیاز نوزادتان را یادداشت کنید، تا در زمان خرید سیسمونی گیج و سردرگم نشوید. البته نگران تهیه چنین لیستی نباشید و در ادامه مطلب آن را دانلود کنید.

بهترین زمان خرید سیسمونی نوزاد

بهترین زمان برای خرید سیسمونی نوزاد، بعد از هفته ۱۸ الی ۲۰ بارداری است که شما می‌توانید از جنسیت نوزادتان مطلع و مطمئن شوید؛ چرا که در صورت توجه نکردن به جنسیت نوزاد ممکن است لوازمی از سیسمونی را تهیه کنید که رنگ و طرح آن اصلاً برای دختر و یا پسرتان مناسب نیست و این مسئله باعث می‌شود که مجبور شوید مجدداً برای خرید آن‌ها هزینه کنید. تشخیص جنسیت نوزاد برای کسانی که قصد دکور کردن اتاق کودکشان با رنگ خاص و یا ترکیب مشخصی هستند اهمیت بیشتری دارد و توجه نکردن به این موضوع ممکن است باعث هدر رفتن بخش زیادی از بودجه آن‌ها شود.

بهتر است قبل از مشخص شدن جنسیت جنین اقدام به خرید سیسمونی نکنید.

توجه داشته باشید که خرید دیرهنگام سیسمونی نیز مشکلات خاص خود را به همراه دارد. پیشنهاد ما این است که نهایتاً تا پایان ۸ ماهگی تمام لوازم سیسمونی مورد نیاز نوزادتان را خریداری کنید؛ زیرا علاوه‌بر احتمال زایمان زودهنگام، در ماه آخر بدلیل سنگین شدن جنین، حرکت کردن و جابجا شدن برای مادر سخت‌تر است و حتی امکان دارد باعث آسیب رسیدن به او و جنین شود.

لوازم مورد نیاز سیسمونی نوزاد

اگر قصد خرید سیسمونی برای اولین فرزندتان را داشته باشید، احتمالاً راهنمایی‌ها و پیشنهادهای اطرافیان شما را گیج و نگران کند. برای همین قبل از هر اقدامی لازم است بدانید لوازم سیسمونی مورد نیاز نوزاد بطور کلی به ۸ گروه تقسیم می‌شوند که شامل لوازم غذاخوری، لوازم بهداشتی و حمام، وسایل حمل و نقل، ایمنی و مراقبت، لوازم مخصوص مادر، پوشاک، لوازم اتاق خواب و اسباب بازی می‌شود. ما برای راحتی بیشتر شما محصولات هر کدام از این گروه‌ها را بصورت جداگانه معرفی کرده‌ایم و بصورت یک لیست خرید سیسمونی در اختیار شما قرار داده‌ایم که در ادامه می‌توانید آن را مطالعه و فایل PDF اش را هم از لینورا دانلود کنید.

لوازم غذاخوری نوزاد

لوازم بهداشتی و حمام نوزاد

لوازم حمل و نقل نوزاد

لوازم شخصی مادر

لوازم ایمنی و مراقبت

لوازم اتاق خواب کودک

لباس نوزاد و کودک

اسباب بازی نوزاد و کودک

چک لیست خرید سیسمونی + PDF

محصولات متنوع و جذاب سیسمونی احتمال دارد انتخاب را برای شما دشوار کند و حتی گاهاً بخاطر هیجان زیاد ممکن است باعث شود به سراغ خرید لوازم غیر ضروری بروید که نه تنها موجب صرف هزینه اضافی می‌شود بلکه شما را از خرید لوازم ضروری سیسمونی نیز باز می‌دارد. به همین خاطر است که پیشنهاد می‌کنیم قبل از هر اقدامی یک لیست لوازم ضروری سیسمونی تهیه کنید، چرا که به شما کمک می‌کند تا خرید هدفمندتری داشته باشید. البته نیاز نیست بابت تهیه لیست سیسمونی نگران باشید، چرا که ما یک چک لیست خرید سیسمونی کامل را برای شما آماده کرده‌ایم که می‌توانید جزئیات آن را مطالعه کرده و فایل PDF اش را نیز دانلود کنید.

لیست لوازم ضروری سیسمونی نوزاد

به کمک لیست لوازم ضروری سیسمونی می‌توانید از خرید وسایلی که نیاز چندانی به آن‌ها ندارید جلوگیری کنید تا بصورت هوشمندانه‌ای در صرف هزینه‌های خرید سیسمونی صرفه‌جویی کرده باشید. توجه داشته باشید که این لیست باید شامل تمامی لوازم سیسمونی باشد که کاملاً به آن‌ها نیاز دارید و واجب هستند. البته که می‌دانیم شما در عصر حجر زندگی نمی‌کنید و ممکن است بعضی از لوازم را برای راحتی بیشتر خود احتیاج داشته باشید و این انتخاب شماست که چه مواردی را به لیست اضافه و یا از آن حذف کنید. ما در لینورا یک چک لیست سیسمونی ضروری برایتان آماده کرده‌ایم که می‌توانید از آن کمک بگیرید.

رنگ سیسمونی نوزاد پسر
رنگ سیسمونی نوزاد پسر
رنگ سیسمونی نوزاد دختر
رنگ سیسمونی نوزاد دختر

انتخاب رنگ مناسب سیسمونی پسر و دختر

لوازم سیسمونی نوزاد پسر و دختر تفاوت خاصی باهم ندارند و تنها فرق آن‌ها در طرح و رنگ وسایل سیسمونی است. مثلاً بطور معمول پدر و مادرها رنگ سیسمونی دخترانه را صورتی و رنگ سیسمونی پسرانه را آبی انتخاب می‌کنند. البته این یک قانون ثابت نیست و شما می‌توانید متناسب با سلیقه خود به سراغ رنگ‌های دیگر بروید ولی ترجیحاً سعی کنید رنگ‌های ملایم یا مثلاً پاستلی را انتخاب کنید، چرا که حس آرامش‌بخشی را به فرزندتان می‌دهد. برای اینکه اطلاعات بیشتری در مورد انتخاب رنگ سیسمونی پسرانه و دخترانه داشته باشید، می‌توانید از جدول رنگ زیر استفاده کنید.

رنگ مناسب برای سیسمونی پسرانه

رنگ مناسب برای سیسمونی دخترانه

بهترین برندهای سیسمونی

لوگو برند فیلیپس اونت
فیلیپس اونت
لوگو برند دکتر براون
دکتر براون
لوگو برند تویست شیک
تویست شیک
لوگو برند موستلا
موستلا
لوگو برند چیکو
چیکو
لوگو برند بیبی سیل
بیبی سیل
لوگو برند سودوکرم
سودوکرم
لوگو برند بی بی کوکول
بیبی کوکول
لوگو برند هی اُر شی
هی ار شی
لوگو برند گراکو
گراکو
لوگو برند کیکابو
کیکابو
لوگو برند بیبی ترند
بیبی ترند
لوگو برند پناتن
پناتن
لوگو برند اینفنتینو
اینفنتینو

بهترین مراکز خرید سیسمونی در تهران

اگر تصمیم دارید سیسمونی نوزادتان را بصورت حضوری خریداری کنید، احتمالاً به دنبال بهترین مرکز خرید سیسمونی در تهران بگردید. البته که در نقاط مختلف تهران از جمله خیابان ولیعصر می‌توانید چندین فروشگاه سیسمونی پیدا کنید ولی اگر به دنبال بازار یا بورس خرید سیسمونی هستید، ادامه این مطلب را بخوانید چرا که قصد داریم تعدادی از معروف‌ترین‌ و بهترین مراکز خرید لوازم سیسمونی را به شما معرفی کنیم.

فروشگاه سیسمونی نگین بهار
فروشگاه سیسمونی نگین بهار
مرکز سیسمونی برج بهار
مرکز خرید سیسمونی برج بهار

بازار سیسمونی خیابان بهار

خیابان بهار یکی از شناخته شده‌ترین مراکز خرید سیسمونی در تهران است که مطمئناً شما نیز اسم آن را شنیده‌اید. در بازار سیسمونی بهار شما می‌توانید لوازم متنوع سیسمونی از برندهای معتبر و شناخته شده دنیا را براحتی پیدا کرده و با قیمت مناسب‌تری تهیه کنید. مزیت خرید از بازار سیسمونی خیابان بهار، رقابت قیمتی میان فروشگاه‌هاست که باعث می‌شود با کمی تحقیق و بررسی بتوانید لوازم سیسمونی مورد نیازتان را با بهترین قیمت خریداری کنید.

فروشگاه سیسمونی در عبدل آباد
فروشگاه سیسمونی در عبدل آباد
بازار سیسمونی عبدل آباد
بازار سیسمونی عبدل آباد

بازار سیسمونی عبدل آباد

یکی دیگر از بازارهای سیسمونی تهران در محدوده عبدل آباد است. اگر قصد دارید لوازم سیسمونی با قیمت اقتصادی‌تری را پیدا و خریداری کنید، پیشنهاد ما این است که به بازار عبدل آباد سر بزنید. لوازم سیسمونی در این بازار قیمت مناسب‌تری نسبت به دیگر بازارهای سیسمونی دارد، البته پیدا کردن کالاهای برند اصل در بازار عبدل آباد بدلیل استقبال کمتر مشتریان از بابت قیمت، کمی دشوار است. ولی نیازی به نگرانی نیست چرا که نمایندگی حضوری لینورا نیز در همین بازار سیسمونی قرار دارد و شما می‌توانید محصولات اورجینال معروف‌ترین برندها را براحتی و با بهترین قیمت تهیه کنید.

فروشگاه سیسمونی در جمهوری
فروشگاه سیسمونی در سه راه جمهوری
بازار سیسمونی جمهوری
مرکز خرید سیسمونی سه راه جمهوری

بازار سیسمونی سه راه جمهوری نوفل لوشاتو

اگر می‌خواهید لوازم سیسمونی و لباس نوزادتان را با قیمت مناسب‌تری خریداری کنید، حتماً به پاساژهای سیسمونی موجود در جمهوری سر بزنید. مغازه‌های سیسمونی فروشی در خیابان جمهوری و همچنین پاساژ قدیمی سیسمونی در این خیابان، یکی از بهترین مراکز خرید سیسمونی در تهران محسوب می‌شوند. البته که تعداد مغازه‌های سیسمونی در جمهوری زیاد نیست ولی قیمت بهتر نسبت به دیگر مراکز خرید، ارزش یکبار سر زدن را دارد.

چرا لینورا جای خوبی برای خرید سیسمونی است؟

امیدواریم که پاسخ تمامی سوالات خودتان را در این راهنمای خرید سیسمونی پیدا کرده باشید. اما شاید شما هم جزو آن دسته از پدر و مادرها باشید که ترجیح می‌دهید خرید سیسمونی نوزادتان را بصورت آنلاین انجام دهید. به همین خاطر ما با بررسی نیازهای شما، شرایطی را در لینورا برایتان فراهم کرده‌ایم تا براحتی بتوانید قیمت سیسمونی نوزاد خود را برآورد کرده و در نهایت بهترین خرید را تجربه کنید.

خرید با مناسب‌ترین قیمت‌ها

کالاهای برندهای معتبر و محبوب را بدون هیچ نگرانی از بابت اصل بودن، با مناسب‌ترین قیمت ممکن سفارش دهید.

مشاوره و راهنمایی قبل از خرید

اگر در انتخاب محصولات و یا خرید سیسمونی نیاز به راهنمایی دارید، با خیال راحت با پشتیبانی لینورا تماس بگیرید.

شرایط ارسال رایگان و سریع

به ازای خریدهای بالاتر از ۲ میلیون تومان نیازی به پرداخت هزینه اضافی نیست و سفارش‌تان رایگان ارسال می‌شود.

۷ روز ضمانت بازگشت کالا

در صورت بروز هرگونه مشکل مانند مغایرت و یا ایراد در کالا، می‌توانید تا ۷ روز آن را مرجوع و یا تعویض کنید.

ضمانت اصالت تمامی کالاها

تمامی محصولات موجود در لینورا دارای ضمانت اصالت هستند و در غیر این صورت ما موظف به عودت وجه هستیم.

دارای نمایندگی خرید حضوری

می‌توانید سفارش دلخواهتان را بصورت حضوری از نمایندگی‌های تعیین شده لینورا با قیمت مصوب خریداری کنید.

خرید آنلاین ۲۴/۷ در هر نقطه از ایران

۲۴ ساعته در تمام هفته، می‌توانید سفارش دلخواهتان را ثبت کنید و در سریع‌ترین زمان ممکن تحویل بگیرید.

تحقیق، بررسی و یک انتخاب ایده‌آل

محصولات برترین برندهای سیسمونی را باهم بررسی و مقایسه کرده و در نهایت بهترین گزینه ممکن را انتخاب کنید.

شرایط خرید قسطی سیسمونی (بزودی)

لوازم سیسمونی مورد نیاز نوزادتان را بصورت اقساطی و به کمک وامی بدون نیاز به ضامن خریداری کنید.

پرسش‌های پرتکرار

بازار سیسمونی خیابان بهار، بازار سیسمونی عبدل آباد و بازار سیسمونی سه راه جمهوری نوفل لوشاتو از جمله بهترین مراکز خرید سیسمونی در تهران هستند.

در زمان خرید سیسمونی به یک چک لیست نیاز دارید تا تمام لوازم مورد نیاز نوزادتان را تهیه کنید. ما در لینورا یک لیست کامل سیسمونی برای شما آماده کرده‌ایم که می‌توانید براحتی آن را از داخل سایت دانلود کنید.

لیست لوازم ضروری سیسمونی بطور کلی شامل لباس نوزاد، شیشه شیر، وسایل بهداشتی، پستانک، تشک، بالش و… است. ما در مقاله‌ای کامل، تمام لوازم ضروری را به شما معرفی کرده‌ایم.

فیلیپس اونت، دکتر براون، موستلا، توییست شیک، بی بی سیل، چیکو، کیکابو، گراکو و… از جمله برترین برندهای سیسمونی به شمار می‌روند.