صندلی ماشین کودک

صندلی ماشین کودک و نوزاد

امروزه اکثر خانواده‌ها حداقل یک خودرو دارند اما حضور یک نوزاد یا کودک تازه متولد شده در ماشین نگرانی‌هایی را به همراه دارد. صندلی ماشین کودک یکی از محصولاتی است که می‌تواند ایمنی کودک شما را در زمان استفاده از اتومبیل حفظ کند، اما خرید صندلی ماشین کودک مناسب نیازمند دقت زیادی است. شما می‌توانید به کمک لینورا بدون اینکه لازم باشد از خانه خارج شوید، با آرامش تمامی مدل‌ها و برندهای صندلی خودرو کودک را بررسی و مقایسه کنید و در نهایت صندلی ماشین مناسب نوزادتان را خریداری کنید. اما اگر نمی‌دانید در زمان خرید صندلی خودرو کودک باید به چه چیزهایی توجه کنید، پیشنهاد می‌کنیم ادامه مطلب را بخوانید.

انواع صندلی ماشین کودک

صندلی ماشین کودک انواع مختلفی دارد که وابسته به کاربرد و نحوه استفاده متفاوت هستند. آشنایی با انواع صندلی خودرو کودک به شما کمک می‌کند تا بتوانید بهترین صندلی ماشین را برای نوزاد خود تهیه کنید. از جمله مواردی که باید در زمان خرید صندلی ماشین کودک به آن توجه کنید، سن، وزن و نوع طراحی صندلی ماشین است.

صندلی ماشین کودک براساس نوع طراحی

انواع مدل‌های صندلی ماشین کودک شامل صندلی ماشین نوزاد (کریر)، صندلی ماشین کودک ایزوفیکس دار، صندلی ماشین ۳۶۰ درجه و بوستر صندلی ماشین کودک می‌شود، که در ادامه بیشتر با آن‌ها آشنا می‌شوید.

1- صندلی ماشین نوزاد (کریر)

بعضی از مدل‌های صندلی‌ خودرو برای دوران نوزادی مناسب هستند که به آن‌ها کریر می‌گویند و فقط با کمربند و در حالت رو به عقب نصب می‌شوند. این مدل از صندلی‌های ماشین را معمولاً در سرویس‌های کالسکه می‌بینید اما به صورت تک نیز قابل خریداری هستند. مهم‌ترین تفاوت یک صندلی خودرو نوزاد یا کریر با دیگر مدل‌ها، مدت زمان استفاده از آن است که محدود به دوران نوزادی تا نهایتاً 9 ماهگی کودک می‌شود. البته در جزئیاتی مانند امکان نصب با ایزوفیکس و یا قابلیت تبدیل به بوستر صندلی ماشین نیز تفاوت‌هایی با دیگر صندلی‌های خودرو دارند.

2- صندلی ماشین کودک ایزوفیکس دار

بعضی دیگر از مدل‌های صندلی ماشین کودک، قابلیت نصب با ایزوفیکس را دارند. صندلی‌های ماشین ایزوفیکس دار ایمنی بیشتری ندارند، بلکه باعث راحتی بیشتر شما در زمان نصب می‌شوند. در واقع بجای اینکه هر دفعه بخواهید صندلی ماشین را با کمربند تنظیم کنید، به کمک ایزوفیکس می‌توانید با یک کلیک ساده صندلی ماشین کودک‌تان را خیلی سریع نصب کنید.

بهتر است قبل از خرید صندلی خودرو کودک ایزوفیکس دار به این نکته توجه کنید که آیا خودروی شما قابلیت نصب با ایزوفیکس را دارد؟ البته امروزه تقریباً اکثر خودروها میله ایزوفیکس را دارند. ولی شاید بد نباشد که محض احتیاط بین نشیمن و پشتی صندلی عقب خودرو خود را چک کنید تا از وجود آن مطمئن شوید. در نهایت خرید یک صندلی ماشین کودک با قابلیت ایزوفیکس انتخاب خوبی برای کسانی است که راحتی برایشان در اولویت می‌باشد.

3- صندلی ماشین 360 درجه

یکی از دغدغه‌های والدین برای استفاده از صندلی ماشین کودک این است که بتوانند براحتی او را روی صندلی خودرو بنشانند. صندلی ماشین‌های 360 درجه همانطور که از نامشان پیداست به دلیل چرخشی که دارند به شما این امکان را می‌دهند که هنگام سوار یا پیاده کردن کودکتان آن را به سمت درب خودرو بچرخانید و براحتی او را روی صندلی ماشین قرار دهید. این مدل‌های صندلی خودرو کودک براحتی هم رو به جلو و هم رو به عقب قابل تنظیم هستند.

4- بوستر صندلی ماشین کودک

بوستر صندلی کودک، مدلی از انواع صندلی ماشین است که معمولاً برای کودکان 4 تا 12 سال استفاده می‌شود. اکثر کودکان در این سن هنگام بستن کمربند ایمنی دچار مشکل می‌شوند، چرا که قدشان کوتاه است و کمربند در جای مناسبی از قفسه سینه قرار نمی‌گیرد. بنابراین برای اینکه بتوانند در ارتفاع مناسب قرار بگیرند، لازم است از یک صندلی خودرو و یا بوستر صندلی کودک استفاده کنند.

اما مسئله این است که گاهاً صندلی ماشین حس بزرگ نشدن به کودک می‌دهد و اعتماد به نفسش پایین می‌آید، برای همین بوستر صندلی ماشین یک گزینه مناسب برای کودکانی است که سن بالاتری دارند.

صندلی ماشین کودک براساس گروه سنی

انواع صندلی ماشین کودک را علاوه‌بر مدل، براساس گروه سنی نیز می‌توان دسته‌بندی کرد. البته بعضی از صندلی ماشین‌ها چندتا و یا همه این گروه‌های سنی را پوشش می‌دهند و از 0 تا 36 کیلوگرم قابل استفاده هستند.

صندلی ماشین بچه گروه سنی صفر

صندلی خودرو گروه سنی صفر برای نوزادان تازه متولد شده تا وزن 9 کیلوگرم مناسب است. این دسته از صندلی ماشین‌ها شیب خواب کامل و پدهای نوزادی مخصوص سر و گردن دارند و بهتر است رو به پشت نصب شوند.

صندلی ماشین کودک گروه سنی یک

صندلی ماشین‌های این گروه سنی برای کودکانی با وزن 9 تا 18 کیلوگرم، یعنی از سن 9 ماهگی تا 4 سالگی مناسب است. صندلی خودرو این گروه سنی را روی صندلی عقب و رو به جلوی خودرو نصب کنید.

صندلی ماشین کودک گروه سنی دو

صندلی ماشین گروه سنی دو برای کودکانی با وزن 15 تا 25 کیلوگرم، یعنی از سن 3 تا 7 سالگی مناسب است. صندلی خودرو این گروه سنی را نیز بهتر است بر روی صندلی عقب نصب کنید.

صندلی ماشین کودک گروه سنی سه

صندلی ماشین گروه سنی سه برای کودکانی با وزن 25 تا 36 کیلوگرم، یعنی از سن 7 تا 12 سالگی مناسب است. صندلی خودرو این گروه سنی را می‌توانید هم بر روی صندلی جلو و هم صندلی عقب نصب کنید.

بهترین برندهای صندلی ماشین کودک

به جرعت می‌توان گفت، گراکو (Graco) بهترین برند صندلی ماشین کودک در دنیاست. صندلی ماشین‌های این برند آمریکایی همگی در بین پرطرفدارترین صندلی ماشین‌های نوزاد در دنیا به شمار می‌روند. از دیگر برندهای معروف صندلی ماشین کودک می‌توان مکسی کوزی (Maxi Cosi)، نونا (Nuna)، کیکابو (Kikkaboo)، کَم (Cam)، سایبکس (Cybex)، ریکارو (Recaro)، پگ پرگو (Peg Perego)، چیکو (Chicco) و… را نام برد.

صندلی ماشین کودک ارزان قیمت

صندلی ماشین کودک، از آن لوازمی است که کیفیت آن بسیار اهمیت دارد، چرا که مستقیماً با ایمنی و سلامتی نوزاد در ارتباط است. به همین خاطر پیشنهاد می‌کنیم به سراغ صندلی ماشین کودک ارزان قیمت و دست دوم نروید. اما از آنجایی که ممکن است بودجه شما انتخاب را برایتان محدود کرده باشد، می‌توانید با انتخاب صندلی ماشین‌های برندهای میان رده و قیمت مناسب، هم خیال خودتان را از بابت ایمنی راحت کنید و هم بخاطر پرداخت قیمت آن دچار مشکل نشوید. همچنین می‌توانید نام مدل صندلی ماشین کودک دلخواهتان را در لینورا جستجو کنید تا خریدی با قیمت مناسب‌تر داشته باشید.

قیمت صندلی ماشین کودک

قیمت صندلی ماشین کودک متناسب با برند، مدل و کارایی آن متفاوت است. اما تقریباً می‌توان گفت قیمت مدل‌های صندلی ماشین داخل بازار بطور میانگین از 7 تا 35 میلیون تومان است. البته این میانگین قیمت صندلی ماشین کودک خارجی بوده و شما ممکن است با قیمت پایین‌تر نیز بتوانید مدل‌هایی از صندلی ماشین ایرانی پیدا کنید. برای استعلام قیمت صندلی ماشین کودک می‌توانید نام صندلی ماشین مدنظر خودتان را در لینورا جستجو کنید.

خرید صندلی ماشین کودک از لینورا

اگر قصد خرید صندلی ماشین کودک را دارید، نیازی نیست برای پیدا کردن محصولات برندهای معتبر از منزل خارج شوید و زمان زیادی را در بازار بگردید، بلکه فقط کافی است در سایت فروشگاه سیسمونی لینورا، نام صندلی ماشین دلخواهتان را جستجو کنید. چرا که لینورا یکی از کامل‌ترین فروشگاه‌های اینترنتی برای خرید سیسمونی نوزاد به شمار می‌رود که شما می‌توانید محصولات متنوعی از بهترین برندهای سیسمونی را در اینجا مشاهده و با اطمینان خاطر خریداری کنید. از ویژگی‌های مهم لینورا ضمانت اصالت کالا و ارسال رایگان است که خرید سیسمونی را برای شما لذت‌بخش‌تر می‌کند.