راهنمای خرید صندلی ماشین کودک + معرفی بهترین برندها

راهنمای خرید صندلی ماشین کودک + معرفی بهترین برندها

راهنمای خرید صندلی ماشین کودک + معرفی بهترین برندها

5
(44)

امروزه بیشتر خانواده‌ها حداقل یک خودرو دارند. به همین خاطر یکی از دغدغه‌های والدین، تامین امنیت نوزاد یا کودک نوپای خودشان در فضای خودرو است. صندلی ماشین کودک یکی از مهم‌ترین لوازم در لیست سیسمونی نوزاد است که می‌تواند تا حد زیادی ایمنی نوزادتان را هنگام رانندگی و سفرهای جاده‌ای فراهم کند. در این مقاله سعی می‌کنیم شما را بطور کامل با انواع صندلی ماشین کودک و نحوه عملکرد آن‌ها آشنا کنیم و همچنین بهترین برندهای صندلی ماشین کودک را نیز به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

راهنمای مطالعه مقاله
اهمیت استفاده از صندلی ماشین کودک
اهمیت استفاده از صندلی ماشین کودک
ایمنی صندلی ماشین کودک
ایمنی صندلی ماشین کودک

چرا صندلی ماشین کودک مهم است؟

سیستم اصلی برای حفظ ایمنی سرنشینان خودرو، کمربند ایمنی است. اما کمربند ایمنی برای کودکان و نوزادان به هیچ‌وجه مناسب نیست، حتی ممکن است بیشتر به آن‌ها صدمه بزند. چرا که کودکان باید تا زمانی که قدشان به ۱۳۵ سانتی‌متر یا سن ۱۲ سالگی برسند از صندلی‌های کمکی استفاده کنند. صندلی ماشین کودک وسیله‌ای است که روی صندلی خودرو نصب می‌شود و کودکان با نشستن روی آن به قد استاندارد می‌رسند و با بستن کمربندهایش، تا حد زیادی از آسیب‌های ناشی از تصادف و یا ترمز ناگهانی راننده در امان خواهند بود.

چرا از لینورا سیسمونی بخریم؟

تحقیقات نشان داده، استفاده از صندلی ماشین کودک تا 90% خطر آسیب‌دیدگی را کاهش می‌دهد.

چیزی که باید به آن توجه کنیم، این است که کودکان مانند بزرگسالان نیستند. استخوان‌های آن‌ها بطور کامل شکل نگرفته و اسکلت بدنشان مثل افراد بزرگسال از اندام داخلی‌شان محافظت نمی‌کند. گردن و سر کودکان نیز به حمایت بیشتری نیاز دارد تا دچار آسیب نشود. همه این موارد با بزرگ شدن کودکان تغییر می‌کند و لازم است سیستم مهار یا صندلی ماشینی که از آن استفاده می‌شود نیز متناسب با سن رشد آن‌ها تغییر کند. تا زمانی که کودکان به نقطه‌ای برسند که کمربند ایمنی خودرو بتواند همان ایمنی که برای بزرگسالان دارد را برای آن‌ها فراهم کند.

انواع صندلی ماشین کودک و نوزاد
انواع صندلی ماشین کودک و نوزاد
مدل‌های صندلی ماشین کودک
مدل‌های صندلی ماشین کودک

انواع صندلی ماشین کودک

صندلی ماشین‌های کودک انواع مختلفی دارند که آن‌ها را براساس نوع طراحی، عملکرد و متناسب با سن کودکان می‌توان دسته‌بندی کرد. در ادامه مطلب شما را با انواع صندلی ماشین کودک آشنا می‌کنیم تا متوجه شوید کدامیک برای کودک شما انتخاب مناسب‌تری است.

انواع صندلی ماشین کودک براساس نوع طراحی

انواع مدل‌های صندلی ماشین کودک شامل صندلی ماشین نوزاد (کریر)، صندلی ماشین قابل تنظیم، صندلی ماشین قابل تبدیل، بوستر صندلی کودک با پشتی و بوستر صندلی کودک بدون پشتی می‌شود، که در ادامه بیشتر با آن‌ها آشنا می‌شوید.

صندلی ماشین نوزاد (کریر)
صندلی ماشین نوزاد یا کریر

صندلی ماشین نوزاد (کریر)

صندلی ماشین نوزاد یا کریر برای کودکان زیر ۱۰ کیلوگرم استفاده می‌شود. کریرها در حالت رو به عقب روی صندلی خودروی شما نصب می‌شوند، به شکلی که صورت کودک به سمت تکیه‌گاه صندلی خودرو باشد. با این شیوه نصب، کودک شما در ایمن‌ترین شکل ممکن در خودرو قرار می‌گیرد. از صندلی ماشین نوزاد می‌توانید تا وزن ۱۵ کیلوگرم یا بهتر است بگوییم تا زمانی که قد کودکتان به ۹۰ سانتی‌متر برسد، نیز استفاده کنید. محدوده سنی استفاده از کریر معمولاً از بدو تولد تا ۱ یا نهایتاً ۲ سالگی است.

صندلی ماشین نوزاد یا کریر

امکان استفاده رو به عقب تا وزن ۱۵ کیلوگرم

تا سن ۱ سالگی می‌توانید کریر یا صندلی ماشین نوزاد را بصورت رو به عقب در خودرو نصب کنید و نوزادتان را با خیال راحت روی آن قرار دهید. اکثر کریرها معمولاً تا ۱۵ کیلوگرم تحمل وزن دارند و قابل استفاده هستند.

صندلی ماشین نوزاد یا کریر

قابلیت نصب آسان بر روی کالسکه

بهترین برندهای سیسمونی در لینورا

اکثر کریرها به شکلی طراحی شده‌اند که شما بتوانید در دوران نوزادی آن را بر روی کالسکه نصب کنید. سرویس‌های کالسکه نیز معمولاً خود کریر مخصوص دارند که می‌توانید از آن به عنوان صندلی ماشین نوزاد استفاده کنید.

صندلی ماشین نوزاد یا کریر

جابه‌جایی راحت از کالسکه به ماشین

صندلی ماشین نوزاد یا کریر به دلیل وزن سبکی که دارد، این امکان را به شما می‌دهد که براحتی بتوانید نوزادتان را از روی کالسکه بردارید و در داخل خودرو قرار دهید، بدون اینکه لازم باشد کودک خود را از جایش تکان دهید.

صندلی ماشین نوزاد یا کریر

نصب آسان با پایه صندلی ماشین نوزاد

بعضی از کریرها یا صندلی ماشین‌های نوزاد دارای پایه صندلی برای نصب در خودرو هستند که کار شما را بسیار ساده می‌کنند. چون دیگر لازم نیست هر دفعه کریر را با کمربند ببندید و فقط کافی است آن را روی پایه قرار دهید.

صندلی ماشین قابل تنظیم
صندلی ماشین قابل تنظیم

صندلی ماشین قابل تنظیم

منظور از صندلی ماشین قابل تنظیم، آن دسته از صندلی ماشین‌های کودک است که شما می‌توانید آن‌ها را هم به صورت رو به عقب، و هم به صورت رو به جلو نصب کنید. در واقع محدوده سنی استفاده از این مدل صندلی ماشین، به دلیل قابل تنظیم بودن شیب خواب و تکیه‌گاه نشیمن، بیشتر از کریرهاست. صندلی ماشین‌های قابل تنظیم معمولاً در حالت رو به عقب تا حداکثر ۱۸ کیلوگرم و در حالت رو به جلو تا ۳۰ کیلوگرم قابل استفاده هستند.

صندلی ماشین قابل تنظیم

شیب خواب کامل مناسب برای نوزاد

یکی از ویژگی‌های صندلی ماشین قابل تنظیم، امکان تغییر به حالت کریر است. این قابلیت به شما کمک می‌کند که بتوانید صندلی را در حالت شیب خواب استاندارد برای نوزاد که همان حالت کریر است تنظیم کنید.

صندلی ماشین قابل تنظیم

امکان استفاده رو به جلو تا وزن ۳۰ کیلوگرم

صندلی ماشین قابل تنظیم را می‌توانید تا سنین بالاتر نیز استفاده کنید، چرا که قابلیت نصب در حالت رو به جلو هم دارد. این مدل صندلی‌ها معمولاً تا وزن ۳۰ کیلوگرم مورد استفاده قرار می‌گیرند و برای کودکان بزرگ‌تر نیز مناسب هستند.

صندلی ماشین قابل تنظیم

تکیه‌گاه قابل تنظیم در چند حالت

تکیه‌گاه قابل تنظیم از ویژگی‌های اصلی این مدل صندلی ماشین است، که به راحتی بیشتر کودکتان کمک می‌کند. با این قابلیت شما می‌توانید متناسب با نیاز، برای استراحت از شیب خواب و برای نشستن از حالت دیگر استفاده کنید.

صندلی ماشین قابل تنظیم

تکیه‌گاه یا پشتی سر قابل تنظیم

به مرور زمان که کودک شما رشد می‌کند، قد او نیز بلندتر از قبل می‌شود. یکی از ویژگی‌های صندلی‌ ماشین‌های قابل تنظیم، امکان تغییر ارتفاع تکیه‌گاه سر یا همان هد ساپورت است که ایمنی و راحتی کودک حفظ می‌شود.

صندلی ماشین قابل تبدیل
صندلی ماشین قابل تبدیل

صندلی ماشین قابل تبدیل

احتمالاً شنیده‌اید که بعضی از صندلی ماشین‌ها 3in1 یا مثلاً 4in1 هستند. به این صندلی ماشین‌های چند در یک، صندلی ماشین قابل تبدیل می‌گویند که معمولاً از بدو تولد تا ۱۲ سالگی قابل استفاده هستند. این مدل صندلی ماشین را می‌توانید هم به صورت رو به عقب (حالت کریر)، و هم به صورت رو به جلو نصب کنید. همچنین قابلیت تبدیل به بوستر صندلی کودک با پشتی یا بدون پشتی نیز دارند که برای سنین بالاتر بسیار مناسب هستند.

صندلی ماشین قابل تبدیل

امکان استفاده رو به عقب تا وزن ۱۸ کیلوگرم

در صندلی ماشین‌های قابل تبدیل، شما می‌توانید مانند کریر صندلی را رو به عقب نصب کنید و به آن شیب خواب استاندارد دهید. البته سن استفاده از صندلی ماشین کودک در حالت رو به عقب حداکثر تا ۱۸ کیلوگرم است.

صندلی ماشین قابل تبدیل

امکان استفاده رو به جلو تا وزن ۳۰ کیلوگرم

با بالا رفتن سن کودک، می‌توانید صندلی ماشین را در حالت رو به جلو نصب کنید تا کودکتان براحتی بتواند روی صندلی بنشیند و احساس خستگی نکند. سن استفاده از صندلی ماشین در این حالت بطور معمول تا ۳۰ کیلوگرم است.

صندلی ماشین قابل تبدیل

امکان تبدیل به بوستر صندلی با پشتی

وقتی کودکتان بزرگ‌تر می‌شود، احتمالاً فضای صندلی برایش کوچک باشد. در چنین حالتی می‌توانید با تنظیم تکیه‌گاه سر و برداشتن پدهای اضافی، صندلی ماشین خود را به حالت بوستر صندلی کودک با پشتی تبدیل کنید.

صندلی ماشین قابل تبدیل

امکان تبدیل به بوستر صندلی بدون پشتی

از یک سنی به بعد، کودک شما فقط به یک صندلی پشتیبان نیاز دارد تا قد او به ۱۳۵ سانتی‌متر برسد و بتواند از کمربند ایمنی خودرو استفاده کند. در این حالت می‌توانید صندلی را به حالت بوستر صندلی بدون پشتی تبدیل کنید.

بوستر صندلی کودک با پشتی
بوستر صندلی کودک با پشتی

بوستر صندلی کودک با پشتی

بوستر صندلی کودک به صندلی ماشین‌هایی گفته می‌شود که برای رسیدن قد کودک به اندازه استاندارد استفاده می‌شوند. این مدل صندلی ماشین‌ها برای کودکانی که وزن حداقل بالاتر از ۱۸ کیلوگرم دارند یعنی از ۴ سالگی قابل استفاده هستند. نشیمن بوستر صندلی کودک با پشتی به گونه‌ای است که کمربند خودرو از روی شانه و وسط سینه کودک عبور کند. حداکثر وزن استفاده از این نوع صندلی ماشین تا ۵۴ کیلوگرم یا همان ۱۲ سالگی است.

بوستر صندلی کودک با پشتی

امکان استفاده برای کودکان نوپا

بوستر صندلی ماشین به شکلی طراحی شده است که کودک شما راحت‌تر در خودرو بنشیند و احساس خستگی نکند. بعضی از مدل‌های بوستر صندلی با پشتی خود کمربند ایمنی دارند که برای کودکان با سن پایین مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بوستر صندلی کودک با پشتی

مناسب برای استفاده کودکان بزرگ‌تر

به مرور زمان که کودک شما رشد می‌کند، به فضای بیشتری برای نشستن نیاز دارد. بوستر صندلی کودک با پشتی کمک می‌کند تا کودکان براحتی و در حالت استاندارد در خودرو بنشینند و بتوانند از کمربند ایمنی ماشین استفاده کنند.

بوستر صندلی کودک با پشتی

امکان تبدیل به بوستر صندلی بدون پشتی

وقتی کودک شما بزرگ‌تر می‌شود، دیگر می‌تواند از کمربند ایمنی خودرو استفاده کند، فقط لازم است تا به کمک بوستر صندلی به قد استاندارد برای نشستن برسد. در چنین حالتی بعضی از بوسترها امکان تبدیل به حالت بدون پشتی دارند.

بوستر صندلی کودک با پشتی

پشتی سر یا هد ساپورت قابل تنظیم

قابلیت تنظیم هد ساپورت یا تکیه‌گاه سر کمک می‌کند تا شما بتوانید متناسب با قد کودکتان، ارتفاع بوستر صندلی کودک را تغییر دهید. این ویژگی باعث می‌شود که بتوانید تا زمان بزرگسالی کودکتان از بوستر صندلی استفاده کنید.

بوستر صندلی کودک بدون پشتی
بوستر صندلی کودک بدون پشتی

بوستر صندلی کودک بدون پشتی

کارایی و عملکرد بوستر صندلی کودک بدون پشتی نیز همانند بوستر صندلی با پشتی است. تنها تفاوت آن حس راحتی و بزرگ‌تر شدنی است که به کودک داده می‌شود. کودکان معمولاً از سنی مشخص به بعد در زمان استفاده از صندلی ماشین کودک احساس ضعف می‌کنند و ممکن است اعتماد به نفس آن‌ها کاهش یابد. بوستر صندلی بدون پشتی به کودک کمک می‌کند که بتواند از کمربند خودرو استفاده کند و دچار خفگی یا آسیب نشود.

بوستر صندلی کودک بدون پشتی

رسیدن به قد استاندارد بستن کمربند ایمنی

همانطور که گفتیم کودکان تا زمانی که به قد ۱۳۵ سانتی‌متر برسند نیاز به یک صندلی پشتیبان دارند. بوستر صندلی کفی یا بدون پشتی کمک می‌کند تا کودک به ارتفاع استاندارد برای بستن کمربند ایمنی خودرو برسد و دچار آسیب نشود.

بوستر صندلی کودک بدون پشتی

بسیار سبک و مناسب برای مسافرت

وزن بوسترهای صندلی کودک بدون پشتی معمولاً ۲ یا نهایتا ۳ کیلوگرم است و فضای زیادی را نیز اشغال نمی‌کنند. همین ویژگی باعث شده این مدل صندلی ماشین‌ها گزینه مناسبی برای سفرهای جاده‌ای طولانی باشند.

بوستر صندلی کودک بدون پشتی

گیره‌های راهنما برای بستن کمربند

اکثر مدل‌های بوستر صندلی ماشین دارای گیره راهنما برای بستن کمربند هستند تا کودک به اشتباه کمربند ایمنی خودرو را وصل نکند. این ویژگی تا حد زیادی از بروز خطراتی مانند خفگی یا آسیب به کودک جلوگیری می‌کند.

بوستر صندلی کودک بدون پشتی

کیف مخصوص برای جابه‌جایی راحت

بعضی از بوسترهای صندلی ماشین بدون پشتی مانند گراکو، کیف مخصوص هم دارند. با این وجود دیگر خود کودک نیز می‌تواند صندلی‌اش را جابجا کند و هروقت که نیاز به نشستن در خودرو بود، از آن استفاده کند.

انواع صندلی ماشین کودک براساس گروه سنی

انواع صندلی ماشین کودک را علاوه‌بر نوع طراحی، براساس گروه سنی نیز می‌توان دسته‌بندی کرد. البته بعضی از صندلی ماشین‌ها چندتا و یا همه این گروه‌های سنی را پوشش می‌دهند که کمی قبل آن‌ها را معرفی کردیم و معمولاً از ۰ تا ۳۶ کیلوگرم قابل استفاده هستند.

صندلی ماشین بچه گروه سنی صفر

صندلی خودرو گروه سنی صفر برای نوزادان تازه متولد شده تا وزن ۹ کیلوگرم مناسب است. این دسته از صندلی ماشین‌ها شیب خواب کامل و پدهای نوزادی مخصوص سر و گردن دارند و بهتر است رو به پشت نصب شوند.

صندلی ماشین بچه گروه سنی یک

صندلی ماشین‌های این گروه سنی برای کودکانی با وزن ۹ تا ۱۸ کیلوگرم، یعنی از سن ۹ ماهگی تا ۴ سالگی مناسب است. صندلی خودرو این گروه سنی را روی صندلی عقب و رو به جلوی خودرو نصب کنید.

صندلی ماشین بچه گروه سنی دو

صندلی ماشین گروه سنی دو برای کودکانی با وزن ۱۵ تا ۲۵ کیلوگرم، یعنی از سن ۳ تا ۷ سالگی مناسب است. صندلی خودرو این گروه سنی را نیز بهتر است بر روی صندلی عقب نصب کنید.

صندلی ماشین بچه گروه سنی سه

صندلی ماشین گروه سنی سه برای کودکانی با وزن ۲۵ تا ۳۶ کیلوگرم، یعنی از سن ۷ تا ۱۲ سالگی مناسب است. صندلی خودرو این گروه سنی را می‌توانید هم بر روی صندلی جلو و هم صندلی عقب نصب کنید.

ویژگی‌های صندلی ماشین کودک
ویژگی‌های صندلی ماشین کودک
بهترین صندلی ماشین کودک
بهترین صندلی ماشین کودک

ویژگی‌های بهترین صندلی ماشین کودک

در زمان خرید صندلی ماشین کودک باید ویژگی‌های مختلفی را مدنظر قرار دهید تا در نهایت بتوانید بهترین صندلی ماشین کودک را خریداری کنید. یک صندلی ماشین خوب فارغ از کیفیت ساخت و برند، لازم است یک سری فاکتورها را رعایت کرده باشد که در ادامه به این موارد اشاره کرده‌ایم.

ما چند مدل از بهترین صندلی ماشین کودک بازار ایران را در مقاله‌ای دیگر از لینورا معرفی کرده‌ایم که شاید برایتان جذاب باشد.

صندلی ماشین مناسب سن و وزن
صندلی ماشین مناسب سن و وزن

متناسب با سن و وزن

یکی از موارد پراهمیت در زمان خرید صندلی ماشین کودک، این است که با سن و وزن کودک شما سازگار باشد. بعضی از صندلی ماشین‌ها ممکن است برای نوزاد شما کوچک‌تر و بعضی دیگر بزرگ‌تر باشد. پس باید در زمان خرید صندلی ماشین به این مورد توجه داشته باشید که آیا صندلی مورد نظر شما برای سن و وزن کودکتان گزینه مناسبی است یا خیر. چرا که در غیر این صورت شاید در زمان کوتاهی مجبور به تغییر آن شوید.

صندلی ماشین کودک راحت
صندلی ماشین کودک راحت

راحتی و آسایش کودک

یکی دیگر از ویژگی‌های بهترین صندلی ماشین کودک، راحتی و آسایش کودک است. نوع طراحی و پدهای صندلی ماشین کودک باید بسیار نرم و ایده‌آل برای نوزاد باشد. چرا که گاهاً ممکن است لازم باشد کودک شما ساعت‌ها روی آن بنشیند. از طرفی طراحی پدهای صندلی ماشین کودک باید به شکلی باشد که جریان هوا از آن عبور کند، تا کودک شما زیاد عرق نکند و از عرق سوز شدن او جلوگیری شود.

صندلی ماشین کودک ایزوفیکس دار
صندلی ماشین کودک ایزوفیکس دار

نصب و استفاده آسان

یکی از مواردی که در زمان خرید صندلی ماشین کودک نباید فراموش کنید، نصب و استفاده آسان آن است. مزیت نصب و جدا کردن آسان را فقط زمانی بخوبی درک می‌کنید که مدتی درگیر نصب یک صندلی ماشین با طراحی غیراستاندارد باشید. به همین علت است که امروزه صندلی ماشین‌هایی که با سیستم ایزوفیکس نصب می‌شوند طرافدارهای بسیار زیادی دارند. به کمک سیستم ایزوفیکس شما می‌توانید با فشار دادن صندلی ماشین در گیره ایزوفیکس خودرو، صندلی ماشین را نصب کرده و یا با یک کلیک ساده آن را جدا کنید.

البته قبل از انتخاب یک صندلی ماشین ایزوفیکس دار، بهتر است مطمئن شوید که صندلی خودرو شما گیره ایزوفیکس داشته باشد. اگر درباره سیستم Isofix اطلاعاتی ندارید یا نمی‌دانید ماشین شما ایزوفیکس دارد یا نه، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا مقاله ایزوفیکس چیست را مطالعه کنید.

صندلی ماشین کودک قابل تنظیم
صندلی ماشین کودک قابل تنظیم

قابلیت تنظیم صندلی

صندلی ماشین کودک باید قابلیت تنظیم زاویه خواب یا تکیه‌گاه نشیمن، تنظیم ارتفاع پشتی سر و محافظ جانبی داشته باشد. این امکانات به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید صندلی ماشین را برای راحتی هرچه بیشتر و حفظ ایمنی کودکتان تنظیم کنید. البته این ویژگی را معمولاً در صندلی ماشین‌های نوزاد یا کریرها نمی‌بینید، چرا که فقط برای دوران نوزادی تا یک سالگی طراحی شده‌اند.

صندلی ماشین ایمن و استاندارد
صندلی ماشین ایمن و استاندارد

رعایت استانداردهای ایمنی

اطمینان حاصل کنید که صندلی ماشین کودک مورد نظرتان دارای استانداردهای ایمنی تایید شده باشد. در ایالات متحده، استانداردهایی مانند FMVSS 213 و در اروپا استانداردهای ECE R44/04 یا R129 (که به عنوان i-Size شناخته می‌شوند) وجود دارند. حتماً اطمینان حاصل کنید که صندلی ماشینی که انتخاب کرده‌اید دارای استاندارد و تست تصادف معتبر باشد تا خیالتان از بابت ایمنی کودکتان راحت شود.

صندلی ماشین کودک با طراحی زیبا
صندلی ماشین کودک با طراحی زیبا

طراحی زیبا و جذاب

یکی از معیارهای خرید صندلی ماشین کودک، طراحی زیبا و جذاب آن است. البته که ایمنی و راحتی در انتخاب صندلی ماشین حرف اول را می‌زند، اما قطعاً شما نیز بدتان نمی‌آید صندلی ماشینی که برای کودک خود می‌خرید ظاهری زیبا داشته باشد و به فضای خودروی شما زیبایی ببخشد. امروزه برندهای اروپایی و آمریکایی بخوبی این موضوع را درک کرده‌اند و با طراحی‌های مدرن و رنگ‌بندی جذاب سعی در جلب رضایت مشتریانشان دارند.

صندلی ماشین با قابلیت شستشو
صندلی ماشین با قابلیت شستشو

قابلیت شستشو

یکی از ویژگی‌های بهترین صندلی ماشین کودک، داشتن قابلیت شستشو است. ریختن خوراکی یا خرابکاری‌های کودکانه چیزی نیست که بتوانید همیشه از آن پیشگیری کنید و صندلی ماشین کودک شما ممکن است بعد از مدتی استفاده کثیف شود. قطعاً برایتان اهمیت دارد که وسایل کودکتان همیشه تمیز و استریل باشد، پس بهتر است حین خرید صندلی ماشین به امکان جدا شدن روکش صندلی نیز توجه کنید.

بهترین مارک صندلی ماشین کودک
بهترین مارک صندلی ماشین کودک
بهترین برند صندلی ماشین
بهترین برند صندلی ماشین

بهترین برندهای صندلی ماشین کودک

حالا که با انواع صندلی ماشین کودک آشنا شده‌اید و می‌دانید که در زمان انتخاب صندلی ماشین باید به چه نکاتی توجه کنید، قصد داریم بهترین برندهای صندلی ماشین کودک را به شما معرفی کنیم. احتمالاً برای شما هم سوال شده باشد که بهترین مارک صندلی ماشین کودک چیست؟ برای همین ما چندتا از بهترین برندهای صندلی ماشین کودک دنیا که در بازار ایران پیدا می‌شود را به شما معرفی می‌کنیم تا بخوبی با آن‌ها آشنا شوید.

لوگو برند گراکو

۱- گراکو (Graco)

به جرعت می‌توان گفت گراکو بهترین برند صندلی ماشین کودک در دنیاست. این برند آمریکایی محصولات مختلفی از جمله کالسکه و کریر، صندلی ماشین کودک، تخت کنار مادر، صندلی غذا، تخت و پارک و… را تولید می‌کند. اما محصولی که همیشه از گراکو سر زبان‌هاست، صندلی ماشین‌های این برند است. با یک جستجوی ساده در گوگل متوجه می‌شوید که چند مدل از صندلی ماشین‌های گراکو جزو بهترین صندلی ماشین‌های دنیا هستند. شما می‌توانید قیمت انواع صندلی ماشین گراکو را در لینورا مشاهده و با مناسب‌ترین قیمت بصورت آنلاین سفارش دهید.

لوگو برند چیکو

۲- چیکو (Chicco)

یکی دیگر از بهترین برندهای صندلی ماشین کودک، برند ایتالیایی چیکو است. چیکو یک شرکت بزرگ تولیدکننده لوازم نوزاد و کودک است که محصولات متنوعی مانند کالسکه و کریر، صندلی ماشین، صندلی غذا، شیردوش، شیشه شیر، ظرف غذا، کرم و لوسیون، شامپو، ست بهداشتی و… را تولید می‌کند. صندلی ماشین‌های نوزادی یا همان کریرهای چیکو از جمله بهترین صندلی ماشین‌های کودک در دنیا به شمار می‌روند. شما می‌توانید قیمت انواع صندلی ماشین چیکو را در لینورا مشاهده و با قیمت مناسب بصورت آنلاین سفارش دهید.

لوگو برند مکسی کوزی

۳- مکسی کوزی (Maxi Cosi)

یکی از برندهای معروف صندلی ماشین کودک، مکسی کوزی است. این برند هلندی جزو برندهای لوکس تولیدکننده لوازم کودک به شمار می‌رود که از جمله محصولات آن می‌توان به صندلی ماشین کودک و کالسکه اشاره کرد. محصولات برند مکسی کوزی بدلیل طراحی‌های مدرن و نوآورانه‌ای که دارند، توانسته‌اند به محبوبیت بسیار زیادی در بازار اروپا و کل جهان دست پیدا کنند. شما می‌توانید قیمت انواع صندلی ماشین مکسی کوزی را در لینورا مشاهده و با قیمت مناسب بصورت آنلاین سفارش دهید.

لوگو برند نونا

۴- نونا (Nuna)

یکی دیگر از برندهای صندلی ماشین پرطرفدار، برند نونا است. نونا یک برند چند ملیتی هلندی است که محصولاتی مانند کالسکه و کریر، صندلی ماشین، گهواره، صندلی غذا، آغوشی، کریکات، انواع اکسسوری و… را تولید می‌کند. طراحی‌های مدرن و به روز این برند باعث شده تا بتواند در دل مشتریان خود در تمام دنیا جا باز کند. چند مدل از صندلی ماشین‌های نونا را می‌توانید در بین بهترین صندلی ماشین‌های دنیا ببینید. شما می‌توانید قیمت انواع صندلی ماشین نونا را در لینورا مشاهده و با قیمت مناسب بصورت آنلاین سفارش دهید.

لوگو برند بریتکس

۵- بریتکس (Britax)

یکی از برندهای معروف صندلی ماشین کودک که شاید نام آن را کمتر شنیده باشید، بریتکس است. این برند آمریکایی محصولاتی از جمله صندلی ماشین، کالسکه و کریر و… تولید می‌کند و یکی از برندهای لوکس در آمریکاست. البته محصولات این برند کمتر در ایران شناخته شده‌اند که شاید یکی از دلایل آن قیمت محصولات این برند است. اگر عبارت بهترین صندلی ماشین‌های دنیا را جستجو کنید، قطعاً نام بریتکس را در لیست خواهید دید.

لوگو برند جویی

۶- جویی (Joie)

برند جویی یکی از برندهای صندلی ماشین محبوب در اروپا است. این برند انگلیسی محصولاتی مانند کالسکه و کریر، صندلی ماشین، صندلی غذا، تخت کنار مادر، تخت و پارک، گهواره و تاب برقی و… تولید می‌کند. برند جویی تا به الان توانسته با طراحی‌های نوین و به روز خود برنده جوایز مختلفی شود. صندلی ماشین‌های جویی نیز جزو محصولات پرطرفدار این برند هستند که در بازار جهانی کاملاً شناخته شده‌اند.

لوگو برند کیکابو

۷- کیکابو (Kikkaboo)

یکی از برندهای اروپایی صندلی ماشین کودک، برند کیکابو است. کیکابو یک برند تولیدکننده لوازم کودک و نوزاد بلغارستانی است که از سال ۲۰۱۶ فعالیت خود را آغاز کرده است، اما توانسته در همین مدت کوتاه در بازار جهانی بدرخشد. از جمله محصولات متنوع کیکابو می‌توان کالسکه و کریر، صندلی ماشین کودک، صندلی غذای کودک، تخت کنار مادر، تخت و پارک، گهواره برقی، اسکوتر، دوچرخه، شیردوش برقی، شیشه شیر، ظرف غذا و… را نام برد.

صندلی ماشین‌های این برند بخاطر قیمت مناسبی که نسبت به سایر برندهای معروف دارند، در بازار ایران طرفدارهای زیادی پیدا کرده‌اند. شما می‌توانید قیمت انواع صندلی ماشین کیکابو را در لینورا مشاهده و با بهترین قیمت بصورت آنلاین سفارش دهید.

لوگو برند سایبکس

۸- سایبکس (Cybex)

برند آلمانی سایبکس، یکی دیگر از بهترین برندهای صندلی ماشین کودک در دنیاست. این برند لوکس محصولات متنوع نوزاد مانند کالسکه و کریر، صندلی ماشین، صندلی غذا، آغوشی، گهواره و تاب برقی، انواع اکسسوری و… را تولید می‌کند. تعدادی از صندلی ماشین‌های سایبکس جوایز مختلفی گرفته‌اند و مورد تایید استانداردهای جهانی مانند ADAC هستند.

لوگو برند پگ پرگو

۹- پگ پرگو (Peg Perego)

از برندهای پرطرفدار صندلی ماشین کودک می‌توان پگ پرگو را نام برد. این برند ایتالیایی محصولات متنوعی مثل کالسکه و کریر، صندلی ماشین، صندلی غذا، اسباب‌بازی و… را تولید می‌کند. صندلی ماشین‌های نوزادی پگ پرگو جزو مدل‌های معروف این برند هستند که در بازار اروپا و جهان طرفدارهای خاص خود را دارند. البته صندلی ماشین‌های این برند کمتر در ایران شناخته شده‌اند و شاید سخت‌تر بتوانید آن را پیدا کنید.

لوگو برند جیکل

۱۰- جیکل (Jikel)

از دیگر برندهای معتبر صندلی ماشین کودک، می‌توان به جیکل اشاره کرد. جیکل یک برند فرانسوی است که محصولات نوزاد و کودک مانند کالسکه و کریر، صندلی غذا، صندلی ماشین، تخت کنار مادر، گهواره، واکر، وان حمام، بالش بارداری و… را تولید می‌کند. صندلی ماشین‌های جیکل قیمت مناسب‌تری نسبت به سایر برندها دارند و به همین خاطر طرفدارهای زیادی در بازار اروپا و سراسر جهان پیدا کرده‌اند.

مرکز خرید صندلی ماشین کودک
مرکز خرید صندلی ماشین کودک
بورس صندلی ماشین کودک در تهران
بورس صندلی ماشین کودک در تهران

مرکز خرید صندلی ماشین کودک در تهران

اگر بدنبال مرکز خرید صندلی ماشین کودک یا بورس صندلی ماشین کودک در تهران هستید، پیشنهاد می‌کنیم به بازار سیسمونی خیابان بهار سر بزنید. خیابان بهار تهران مرکز خرید صندلی ماشین‌های برند است و شما می‌توانید اکثر برندهای معروف بازار را در این خیابان پیدا کنید. اگر هم بدنبال برندهای میان رده و اقتصادی هستید، می‌توانید به بورس صندلی ماشین کودک در عبدل آباد بروید. البته که برای استعلام قیمت صندلی ماشین کودک نیازی نیست که حتماً به صورت حضوری به یک مرکز سیسمونی بروید، فقط کافی است در سایت لینورا مدل دلخواهتان را جستجو کنید.

راهنمای خرید صندلی ماشین
راهنمای خرید صندلی ماشین
انتخاب صندلی ماشین کودک
انتخاب صندلی ماشین کودک

راهنمای خرید صندلی ماشین کودک از لینورا

اگر قصد خرید صندلی ماشین کودک دارید اما هنوز مدل یا برند خاصی را انتخاب نکرده‌اید، می‌توانید انواع صندلی ماشین کودک را داخل لینورا ببینید و با یکدیگر مقایسه کنید. ما نمایندگی تعدادی از بهترین برندهای صندلی ماشین کودک مانند گراکو هستیم و شما با خیال راحت می‌توانید مدل دلخواهتان را بررسی و انتخاب کنید. تمامی محصولات در لینورا دارای ضمانت اصالت هستند و برای اطمینان خاطر بیشتر شما تا ۷ روز ضمانت بازگشت دارند. ما همچنین شرایط ارسال رایگان و سریع به سراسر کشور هم داریم و تلاش می‌کنیم تا بتوانیم خرید سیسمونی را برای شما لذت‌بخش‌تر کنیم.

منابع:
پرسش‌های پرتکرار

از جمله بهترین برندهای صندلی ماشین کودک دنیا گراکو، چیکو، مکسی کوزی، نونا، بریتکس، جویی، کیکابو، سایبکس، پگ پرگو و جیکل هستند. که البته شاید فقط بعضی از آن‌ها را بتوانید داخل بازار ایران پیدا کنید.

صندلی ماشین کودک انواع مختلفی دارد. مثلاً صندلی ماشین نوزاد یا همان کریر از بدو تولد تا یک سالگی قابل استفاده است. یا برخی دیگر از صندلی ماشین‌ها را می‌توانید از بدو تولد تا ۱۲ سالگی استفاده کنید.

اگر قصد خرید حضوری دارید، خیابان بهار تهران بهترین جا برای خرید صندلی ماشین کودک و دیدن برندهای مختلف دنیا است، که شعبه حضوری لینورا نیز نبش همین خیابان قرار دارد. برای خرید آنلاین هم می‌توانید انواع صندلی ماشین را براحتی در لینورا با یکدیگر مقایسه کنید و در نهایت صندلی ماشین کودک دلخواهتان را سفارش دهید.

بنظرت این مقاله چطور بود؟

(با ستاره‌ها به ما امتیاز بده)

میانگین امتیاز: 5 / 5. تعداد رای‌ها: 44

اولین نفری باش که به ما امتیاز میده!

نظرات (12)

مینا

سلام ممنون بابت مقاله خوبتون. خودتون برندهای صندلی ماشین که معرفی کردین رو موجود دارین؟

  پشتیبانی لینورا

  میناجان سلام! بله می‌تونی دسته‌بندی صندلی ماشین کودک رو ببینی و اطلاعات مدل‌های دلخواهت رو بررسی کنی.

سپیده

کاملترین راهنمای خرید صندلی ماشین بود که دیدم ممنون که همه جزئیات رو توضیح دادین 🙏🏻

  پشتیبانی لینورا

  سپیده‌جان سلام! خوشحالیم که راهنمای خرید صندلی ماشین تونسته تو انتخابت بهت کمک کنه.

مهناز

بنظرم مقاله شما کاملترین راهنمای خرید صندلی ماشین کودکه. ما احتمالاً برای خرید صندلی ماشین مزاحمتون بشیم 😊

  پشتیبانی لینورا

  مهنازجان سلام! خوشحالیم که راهنمای خرید صندلی ماشین تونسته بهت کمک کنه. بی‌صبرانه منتظر ملاقاتت هستیم 😍

سولماز

من واقعاً گیج شدم که چه صندلی ماشینی برای بچم مناسب‌تره و نمیدونم چه مدلی رو بخرم میشه راهنمایی کنید؟

  پشتیبانی لینورا

  سولمازجان سلام! ما سعی کردیم تو این راهنمای خرید صندلی ماشین همه موارد لازم رو بهت بگیم ولی اگه هنوز انتخاب برات سخته، پیشنهاد می‌کنیم با پشتیبانی تماس بگیری تا بتونیم راهنماییت کنیم.

ارغوان

واقعاً به این راهنمای خرید صندلی ماشین نیاز داشتم مخصوصاً که اصلاً برندهای صندلی ماشین رو نمیشناختم ممنون بابت اطلاعات خوبتون

  پشتیبانی لینورا

  ارغوان‌جان سلام! بابت پیام محبت‌آمیزت ازت ممنونیم و خیلی خوشحالیم که راهنمای خرید صندلی ماشین تونسته بهت کمک کنه.

الهام

سلام ممنونم بابت مقاله خوبتون. من نمیدونستم موقع خرید صندلی ماشین کودک باید به چه چیزهایی دقت کنم و اینکه اصلاً چه مارکی خوبه ولی بعد خوندن مطلب شما یه مقدار اطلاعاتم در این مورد بیشتر شد. فقط میخواستم بدونم شما خودتون چه مارکی رو پیشنهاد میدین؟

  پشتیبانی لینورا

  الهام‌جان سلام! خوشحالیم که راهنمای خرید صندلی ماشین بهت کمک کرده. اگر دنبال بهترین صندلی ماشین کودک یا بهترین برند صندلی ماشین هستی، کافیه روی این لینک‌ها کلیک کنی. اگر هم نیاز به راهنمایی بیشتر داشتی با پشتیبانی لینورا تماس بگیر تا بتونیم کمکت کنیم.